Memik Bünyamin ÜZÜMCÜ

2009 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği lisans, 2011 yılında  Ege Üniversitesi Tekstil Teknolojisi A.B.D yüksek lisans ve  Ege Üniversitesi Tekstil Teknolojisi doktora programını tamamlamıştır.

 

2009-2017 yıllarında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliğinde araştırma görevlisi, 2018-2019 yılları arasında Bartın Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde Dr. Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2019  yılı Ağustos ayından itibaren Gaziantep Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünde çalışmaktadır. 2021 yılında, aynı üniversitede açılan G.T.S Halı Tasarımı programında görevlendirmeyle çalışmaya başlamıştır.

 

Dr. M. Bünyamin ÜZÜMCÜ’nün başlıca araştırma konuları, tekstil lifleri, tekstilde geri dönüşüm ve yenilikçi tekstil prosesleridir. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) PEP Programı iş birliği ile yürütülen "İstihdam İçin Yeşil ve Dijital Dönüşümün Desteklenmesi" Projesi kapsamında “Yeşil Mutabakat” sürecine hazırlanması, verimliliklerinin arttırılması ve dönüşüm süreçlerinin desteklenmesi konusunda firmalara mentörlük hizmeti de vermiştir.

 

Dr. Öğretim Üyesi Memik Bünyamin ÜZÜMCÜ

Gaziantep Üniversitesi,

G.T.S. Halı Tasarımı Programı

 

E-Bültene Abone Olun