Mehmet Hakan MORCALI

2005 yılında Marmara Üniversitesi Kimya lisans, 2007 yılında  Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Çevre Bilimleri A.B.D yüksek lisans ve 2014 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya programı doktora programını tamamlamıştır.

 

2015-2020 yıllarında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Çevre Mühendisliğinde öğretim üyesi, 2016-2017 yılları arasında The University of British Columbia üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. Dr. Morcalı 2018 yılında ÜAK’tan Doçentlik ünvanı almış ve 2020 yılından beri Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu MYO’da öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

Başlıca araştırma konuları, geri dönüşüm ve geri kazanım proseslerinin geliştirilmesi ve yeşil kimya uygulamalarına çevreci bakış açısı kazandırmaktadır. Sıfır atık misyonuna sahip çevreci uygulama yöntemlerin geliştirmesi konusunda çalışmaları devam etmekte olup Dr. Morcalı 70 adet uluslararası ve ulusal yayın ve 7 adet Ar-Ge projesi yürütmüştür.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) PEP Programı iş birliği ile yürütülen "İstihdam İçin Yeşil ve Dijital Dönüşümün Desteklenmesi" Projesi kapsamında “Yeşil Mutabakat” sürecine hazırlanması, verimliliklerinin arttırılması ve dönüşüm süreçlerinin desteklenmesi konusunda firmalar mentörlük hizmeti de vermiştir.

 

Doç. Dr. Mehmet Hakan MORCALI

Gaziantep Üniversitesi,

Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu

 

 

E-Bültene Abone Olun